Tréning vedie Ing. Adrián Sciranka

Tréner Ing. Adrián ScirankaRuskému bojovému systému sa venuje aktívne už od roku 1998. Zameranie na boj z blízka a boj na zemi v princípe pouličnej sebaobrany v ruskom štýle bez pravidiel. III. stupeň Combat Sambo a Systema. Absolvent seminárov "Systema Kadočnikova" pod vedením Maximceva Alexandra Nikolajoviča, prezidenta Ukrajinskej Federácie Ruských Bojových Systémov. Absolvent seminára Systema Kozak pod vedením Andreja Karimova.

Od roku 2005 pôsobí ako tréner v klube Combat Sambo Volk Košice,
ktorý založil spolu s čestným prezidentom klubu Ing. Dejanom Hristovom. V súčasnosti v tomto klube realizuje množstvo súkromných tréningov a seminárov v rámci SR zameraných na sebaobranu a boj z blízka v princípoch ruského štýlu s prvkami COMBAT SAMBO & SYSTEMA.


Kontakt trénera v klube Combat Sambo "VOLK" Košice

Ing. Adrián Sciranka
Mobil: 0903 585 675
e-mail: adonix84@gmail.com


Termíny tréningov

  I. skupina Pozastavený prísun nových členov. Sme plní.
  Nedeľa: 9:00 - 10:30    

Kde trénujeme? Areál bývalej školy, Popradská, Košice - POZRIEŤ MAPU
Tréning prebieha vonku a na vlastnú zodpovednosť.


Ako sa prihlásiť?

O možnosti pridať sa do partie cvičencov sa informujte na: adonix84@gmail.com
alebo na tel. čísle 0903 585 675.
Naša filozofia tréningov - zistíte, či sme klub pre Vás:

Nespočetne množstvo názorov na to, čo je a čo nie je reálne nás donútilo neškatuľkovať sa do jedného štýlu a dodržiavať len pravidlá tohto štýlu. Trénujeme s chuťou a považujeme tréningy za zaujimavý spôsob, ako vedieť využit naše telo v prípade hrozby, ako obranný mechanizmus. V našom klube sa stretnete so:
  • základnými údernými technikami prispôsobenými podmienkam civilnej sebaobrany
  • technikami rukopačného boja - russian combat system,
  • špinavými technikami typickými pre ruský štýl sebaobrany,
  • bojom na zemi na základe bojového SAMBA,
  • technikami na vyvádzanie súpera z rovnováhy zo Systemy Kadochnikova,
  • akrobaciou na zemi, pádmi, kotúľmi,
  • a špeciálnymi postupmi, ktoré sme za mnohoročné skúsenosti nazbierali z len tých najefektívnejších štýlov, ktoré vo svete dokázali presvedčiť o svojej praktickej využiteľnosti. Snaha je ukázať, ako svoje telo použiť pri obrane čo najefektívnejšie.

Hlavný pilier nášho klubu spočíva v ruskom štýle sebaobrany a to bez športových princípov a návykov. Ruský štýl sebaobrany hľadá jednoduché ale o to razantnejšie a efektívnejšie odpovede, ako riešiť najrôznejšie situácie, ktoré nevzniknú v ringu, ale v podmienkach v bežnom živote. Súper v ringu ma úplne iný cieľ, čo Vám chce urobiť, ako súper na ulici, ktorý urobí čokoľvek, aby Vás okradol alebo ináč poškodil. Ak má Váš súper zverský úmysel Vám ublížiť, riešenie by malo byť adekvátne tomuto typu hrozby. Využíva prirodzené pohyby človeka, ktoré transformuje na spôsob obrany, čím sa líši od ostatných bežných postupov a štýlov. Na tréningu nefigurujú ochranné prvky a tréning neprebieha na prispôsobenom, ideálnom a pohodlnom povrchu, ale na povrchu, na ktorom sa bežne v živote pohybujeme - betón, schodište, stiesnené priestory, klzký povrch, sneh, ľad a pod. Na tréningu netvrdíme nezmysly typu to a to Vám 100 % zaručí úspech.

Uvedomujeme si, že existujú víťazné pozície a snažíme sa im vyhýbať. Vieme, že faktor spontánnosti a náhody existuje a vieme, že spoliehať sa iba na naučené hmaty je hrozne málo. Nenamýšľame si, že dokážeme oklamať fyzikálne zákony. Hlavnou myšlienkou je vštiepiť cvičencom fakt, že sebaobrana je životný štýl a nie len naučené hmaty a techniky. Sebaobrana je súčasť života a sprevádza nás každý deň. Hlavným cieľom je VYHNÚŤ SA PROBLÉMU. Kto sa chová nesprávne, sám sa vystavuje nebezpečenstvu. V reálnej situácii a v cudzom prostredí pôsobí omnoho viac faktorov, ako napr. v ringu. Je nutné vnímať okolie a brať predmety v ňom ako možnosť využiť ich vo svoj prospech a nepracovať len s prázdnym priestorom. Na tréningu sa trénuje princíp a logika boja, nie presné techniky do mechanickej pamäte. Snaha je poskytnúť návod, čo robiť, aby súper bol čo najviac vyvedený z pozornosti, pohodlia, a možnosti meniť taktiku svojho útoku. Snaha je vytvoriť súperovi chaos, ktorý sa snažíme mať pod kontrolou. Len ak začneme plne dôverovať vlastnému telu, čo všetko dokáže, budeme môcť efektívne zvoliť spôsob obrany a zároveň sa priblížiť k úspechu. Nezabudnite, že najlepšou technikou sebaobrany, je spôsob chovania, čiže ako sa vyhnúť problému včas, ešte pri jeho zrode. Sebaobrana je vec nie len fyzickej sily, ale aj rozumného chovania a predvídania situácie.